Moje koty :)

Dom bez kota jest tylko zwykłym budynkiem...

Zwierzęta towarzyszą nam od zawsze. Dom bez ogona to dom pusty, czegoś mu brakuje. Mając w domu futro, nigdy nie jesteśmy sami. Ktoś na nas czeka, ktoś nas rozbawia, ktoś towarzyszy i domaga się uwagi. Nie wiem w sumie kto komu jest bardziej potrzebny – my ogonom, czy ogony nam. Było więc tylko kwestią czasu, kiedy zajmę się profesjonalną hodowlą kotów rasowych.

Koty brytyjskie krótkowłose i ich kuzyni, długowłose highlandery...

Byłam i jestem pod wrażeniem ich anielskiego spokoju, pełnych gracji dystyngowanych ruchów, ciepłego spojrzenia, uległości. Te ogromne, masywne koty o charakterze pluszowego misia ujęły mnie za zawsze.
Pierwszą koteczką jaka u nas zamieszkała była Tamya z hodowli Idol*PL. Później dołączyła do nas jej córeczka, Lucy z tej samej hodowli. Przyszedł czas na pierwsze osiągnięcia na wystawach. I nadchodzi czas pierwszych efektów hodowlanych – z przydomkiem Pareno*PL
W naszej hodowli skupiam się na umaszczeniu jednobarwnym – tzw. Solid –  Włos od nasady po końce wybarwiony jest w jednym kolorze. Podstawowe kolory brytyjczyków – solidów to kolor niebieski, liliowy, czarny, czekoladowy, rudy, kremowy i biały. Popracujemy również nad masą kotów by były jak najbliżej wzorca rasy i osiągały wysoką wagę.
Hodowla Pareno*PL jest zarejestrowana w WCF – World Cat Federation. Jesteśmy członkami PZF – Polskiego Związku Felinologicznego oraz Bri Cat Club – Klub Hodowców Kotów Brytyjskich. Nasze koty mają rodowody wydawane przez PZF.
Obecne nasze kotki to liliowa Tamya i niebieska Lucy oraz juniorki - liliowa krótkowłosa Anthea oraz długowłosa, niebieska Aria.
Obie dziewczyny na swojej pierwszej w życiu wystawie uzyskały tytuły Best in Show oraz Best in Variety.
Jestem bardzo dumna z moich pięknotek.

Zapraszam Was serdecznie na stronę mojej hodowli: www.pareno.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...